Dzieci z grupy Jagódek już wiedzą, iż mimo to, że śnieg jest biały  to nie jest on czysty – wręcz przeciwnie jest brudny i zanieczyszczony. Służyły temu zajęcia, na których dzieci mogły zaobserwować topniejący śnieg, a powstałą wodę – porównać z wodą z kranu. Przedszkolaki zapoznały się dodatkowo ze zmiennymi właściwościami śniegu. Zauważyły, że  śnieg który pada jest miękki, lekki i puszysty, natomiast kiedy ulepimy z niego kulę – jest twardy, ciężki, zimny i mokry. Na zakończenie zajęć wszystkie Jagódki zatańczyły  „taniec śnieżynek” z wykorzystaniem białych wstążek z bibuły.

 

Opracowanie i zdjęcia: Monika Barszcz

czy-snieg-jest-czysty-zabawy-badawcze
czy-snieg-jest-czysty-zabawy-badawcze
czy-snieg-jest-czysty-zabawy-badawcze
czy-snieg-jest-czysty-zabawy-badawcze
czy-snieg-jest-czysty-zabawy-badawcze
czy-snieg-jest-czysty-zabawy-badawcze
czy-snieg-jest-czysty-zabawy-badawcze

Recent Posts

Zacznij pisać i wcziśnij ENTER aby wyszukać