Głośne czytanie jest jedną z metod zachęcających do spotkań z lekturą, stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, naucza wartości, pobudza wyobraźnię dziecka. Czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości, gdyż tylko wyrobiony czytelnik jest w stanie radzić sobie w powodzi informacji i nadążyć za szybkim rozwojem wiedzy. Tymczasem, jak na ironię, współczesne dzieci dorastają w ubogim językowo środowisku. Dlatego w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy tradycję głośnego czytania pod hasłem: „Czytać każdy może” i włączamy do niej chętnych rodziców, dziadków oraz bliskich.

W  grupie Jagódek akcję promującą głośne czytanie rozpoczęła  Pani Dyrektor Małgorzata Stańczuk. Pani Dyrektor jako lekturę wybrała książę Bajki Misia Uszatka autorstwa Cz. Janczarski. Następnie gościliśmy Panią Monikę Antoszczak mamę naszego kolegi Filipa. Pani Monika  przeczytała Jagódkom krótkie ale zabawne opowiadanie pod tytułem: Pinokio.

czytac-kazdy-moze
czytac-kazdy-moze
czytac-kazdy-moze
czytac-kazdy-moze
czytac-kazdy-moze
czytac-kazdy-moze

Recent Posts

Zacznij pisać i wcziśnij ENTER aby wyszukać