W grupie 5 latków od października realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Bezpieczny przedszkolak”, której głównym celem jest poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości dzieci na  temat bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw w obliczu zagrożenia.

W ramach innowacji do tej pory zrealizowano zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, na placu zabaw, a także poruszania się na drodze, jezdni, skrzyżowaniu czy w drodze do przedszkola. Wykorzystano wiele sposobów realizacji założonych celów: spotkanie z policjantem, z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, spacery po najbliższej okolicy, w tym praktyczne ćwiczenia na przejściu dla pieszych, zabawy tematyczne, pogadanki, a także wycieczki autokarowe. Z pewnością przeprowadzone zajęcia wpłyną na podniesienie świadomości przedszkolaków w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne jak i innych.

Recent Posts

Skomentuj

Zacznij pisać i wcziśnij ENTER aby wyszukać