2 kwietnia, jak co roku przypada „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”, który obchodzony jest od 1967 roku. Jako datę wybrano 2 kwietnia, gdyż właśnie w tym dniu urodził się największy bajkopisarz H. Ch. Andersen. W naszym Przedszkolu  również nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu, które ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką. Były zagadki zarówno słowne, jak i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, baśni, legend dla dzieci oraz postaci w nich występujących. Zagadki przeplatane były różnymi zabawami ruchowymi i oczywiście czytaniem utworów. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów przeznaczonych dla nich. Wykazały się też bardzo dużą znajomością literatury dziecięcej.

Opracowanie i zdjęcia: Monika Barszcz

miedzynarodowy-dzien-ksiazki-dla-dzieci-zelkow