Nasze przedszkole przystąpiło w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Działaj z imPETem!”.
W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było kształtowanie postaw ekologicznych wśród najmłodszych. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Tajemnica żółtego pojemnika” i poznały głównych bohaterów programu – śmieciarkę Miecię, butelkę PET, pana Kartonika i Puszka, dodatkowo wykonywały różne zadania. Po wykonaniu wszystkich zadań, przedszkolaki wklejały naklejki na specjalnie przygotowanym do tego plakacie.
Zaplanowane tematy zajęć dotyczyły głównie prawidłowej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem butelek PET oraz ich recyklingu.
W ramach realizacji naszego ekologicznego projektu obchodziliśmy dodatkowo, przypadający na 22.04. Dzień Ziemi.