We wrześniu grupa Jagódek przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Czyściochowe przedszkole” .
Program ma na celu kształtowanie od najmłodszych lat samodzielności higienicznej dzieci oraz budowanie właściwych nawyków higienicznych. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się bowiem już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.
Cele programu:
• rozwijanie samodzielności higienicznej dzieci,
• wdrażanie do dbałości o swój wygląd zewnętrzny,
• wdrażanie do stosowania zasad higieny osobistej,
• wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych z czystością,
• poznawanie podstawowych zasad higieny, nabywanie nawyków prozdrowotnych,
• rozwijanie aktywności poznawczej.

Każde dziecko otrzymało dzienniczek Czyścioszka, do którego wklejało naklejki związane tematycznie z omawianą czynnością higieniczną. Podczas realizacji poszczególnych działań przedszkolakom towarzyszyły przyjazne zwierzątka: Pies Łapson, Świnka Zakatarzynka, Lisica Rudka, Kot Pupik, Jelonek Gładzio oraz Królik Higienek, które zachęcały do dbania o higienę. Siódemka uroczych zwierzaków mierzyła się z różnymi trudnościami higienicznymi i w atrakcyjny, przyjazny dzieciom sposób pokazywała, jak dbać o dobre nawyki.