W dniach 03.02.2020-07.02.2020 r. w Publicznym Przedszkolu w Żelkowie-Kolonii w grupie 4-latków i 5-latków został przeprowadzony ogólnopolski program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Tematyka edukacyjna objęła następujące bloki:
– Dbam o rośliny i zwierzęta – nawet te najmniejsze
– Dbam o aktywność fizyczną
– Dbam o siebie i jem warzywa i owoce
– Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię)
– Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego
– Dbam o naturę.
Efektem realizacji programu było uświadomienie dzieciom jak ważna jest ochrona środowiska, jak istotna jest segregacja śmieci. Dzieci uczyły się szacunku dla przyrody, ale także kształtowały dobre nawyki w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu.
Podczas zajęć przedszkolaki doskonale się bawiły, uczyły współdziałania w grupie, kształtowały umiejętności manualne, rozwijały umiejętności formułowania pytań i odpowiedzi, korzystały z tablicy interaktywnej.
Dzięki realizacji niniejszego programu nasze przedszkole otrzymało certyfikat „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Recent Posts

Zacznij pisać i wcziśnij ENTER aby wyszukać