W dniu 15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Jest to święto ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Uświadomienie, jak ogromne znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

Dzieci z grupy Jagódek z okazji tego święta realizowały wiele ciekawych zabaw mających na celu kształtowanie prozdrowotnych zachowań. Między innymi na podstawie inscenizacji opowiadania, rozmowy z wykorzystaniem obrazków oraz pokazu utrwaliły sobie kolejne etapy mycia rąk. Natomiast doświadczenie „Mydło ma moc”, z wykorzystaniem wody, mielonego pieprzu oraz mydła upewniło dzieci, że konieczne jest używanie mydła do dokładnego mycia rąk.