W dniu 14.03.19 r. w grupie Truskaweczki odbyły się otwarte zajęcia dydaktyczne dla Rodziców. Głównym celem spotkania była realizacja innowacji pedagogicznej w grupie 4 latków pt. „Ja i moje emocje”. Dzieci pokazały w jaki sposób pracują podczas zajęć dydaktycznych, tzn. słuchały utworu muzycznego, tańczyły do znanej melodii ludowej, aktywnie słuchały muzyki klasycznej z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania muzyki Batti-Strauss, a ponadto kodowały na dywanie z użyciem specjalnej dwustronnej maty – ćwicząc tym samym syntezę i analizę sylabową.

W związku, z tym, że głównym tematem zajęć były emocje, to ich podsumowanie stanowiło wykonanie przez dzieci indywidualnej „planszy do wytupywania złości”. Przedszkolaki chętnie i aktywnie wykonywały każde zadanie, pokazując tym samym, że temat emocji chociaż trudny można realizować na wiele sposobów. Dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie.

 

 

 

 

Recent Posts

Zacznij pisać i wcziśnij ENTER aby wyszukać