5 grudnia w naszym przedszkolu w grupie „ Truskaweczek „ odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Tematem przewodnim zajęć było „ Dokarmianie ptaków zimą”.   Zajęcia otwarte dały rodzicom możliwość obserwacji własnego dziecka na tle grupy rówieśniczej, ich aktywności , koncentracji uwagi, zasobu wiadomości i umiejętności.  Dzieci na początku zajęć wysłuchały krótkiego wiersza L. Krzemienieckiej „ Przyjaciel zza okna” po czym musiały odpowiadać na pytania dotyczące treści wiersza i własnych doświadczeń. Kolejnym punktem było wielozmysłowe poznanie pokarmu dla ptaków i pokaz karmnika. Następnie przeniosły się w świat pojęć matematycznych, gdzie świetnie poradziły sobie z zabawą „ Goście w karmniku”.  Na koniec dzieci wspólnie wsypały pokarm do karmnika i umieściliśmy go za oknem.  

Dziękujemy obecnym rodzicom za przybycie i wspólnie z dziećmi mamy nadzieje, iż na kolejnych zajęciach będzie Państwa więcej.

 

Katarzyna Waszczuk

zajecia-otwarte-dokarmianie-ptakow-zima
zajecia-otwarte-dokarmianie-ptakow-zima
zajecia-otwarte-dokarmianie-ptakow-zima
zajecia-otwarte-dokarmianie-ptakow-zima
zajecia-otwarte-dokarmianie-ptakow-zima

Recent Posts

Zacznij pisać i wcziśnij ENTER aby wyszukać