Nasze kolejne zajęcia w ramach innowacji dotyczyły kłótni. Na podstawie bajki pt. „Daj na zgodę”, gdzie głównymi bohaterami były dwie papużki nierozłączki, rozmawialiśmy na temat emocji, które towarzyszą nam podczas przedszkolnych nieporozumień. Zwróciliśmy uwagę, że każdy może się czasem na kogoś zezłościć, z kimś pokłócić, jednak ważne jest aby wiedzieć co zrobić, żeby zmienić ten stan. Dzieci podczas „burzy mózgów” najpierw podawały przykłady, o co najczęściej kłócą się w przedszkolu, a potem padały propozycje jak można kogoś przeprosić. Nie zabrakło przy tym integrujących zabaw z chustą animacyjną, a na zakończenie każde dziecko wykonało swoją papugę, była to dodatkowo świetna okazja do doskonalenia umiejętności wycinania.