W dniu 28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pomidora. Świętowanie zaczęliśmy od śniadania podczas, którego przedszkolaki samodzielnie tworzyły kompozycje na swoich talerzach. Po posiłku dzieci rozpoznawały pomidory za pomocą zmysłu węchu oraz dotyku. Poznały etapy wzrostu rośliny oraz różne odmiany. Prowadziły zajęcia badawcze z wykorzystaniem krzaczka pomidora. Brały udział w zawodach pt. „Zbieranie pomidorów”. Nie obeszło się bez degustacji- pomidorki znikały z talerza w mgnieniu oka. Na koniec zajęć „Jabłuszka” wykonały pracę plastyczną – wyklejanie sylwety pomidora kawałkami bibuły. Pomidory królowały również podczas obiadu w postaci pysznej pomidorówki, sałatki i soku pomidorowego.