„Kiedy będziemy czytać nasze książeczki….” tak brzmiały głosy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Żelkowie-Kolonii, którzy już od rana nie mogli się doczekać wzięcia udziału w akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. W dniu 7.06.2023 roku przedszkolaki dołączyły do grona osób uczestniczących w akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania.
Sprawienie, by książka kojarzyła się z czymś przyjemnym, ze spokojem,
z wolnym czasem  i rozrywką.
Tego dnia wszystkie dzieci dumnie przekraczały prób przedszkola niosąc ze sobą swoje ulubione książeczki z bajkami.
Równo o godz.10.00 dzieci rozpoczęły swoją przygodę z czytaniem
i oglądaniem jak przystało na maluszki wedle swoich możliwości,
w ukochanym przez wszystkie dzieci miejscu czyli placu zabaw. Bez wyjątku wszystkim baaardzo się podobało.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 - nabór  wniosków na rok 2022 - Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - Portal Gov.pl