Cały ubiegły tydzień w grupie Jagódek poświęcony był Polsce. Każdego dnia Przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę na temat Patriotyzmu i naszej Ojczyzny. Szczególną uwagę poświęciliśmy symbolom narodowym (godło, hymn Polski, flaga). Ponadto układaliśmy olbrzymie puzzle z godłem Polski, które później dzieci wspólnymi siłami kolorowały, wykonywaliśmy flagi, zorganizowaliśmy krótki quiz wiedzy o Polsce. Przedszkolaki poznały również legendę o „Lechu, Czechu i Rusie” oraz o „Warsie i Sawie”, dodatkowo zapoznały się z najważniejszymi zabytkami Warszawy. Na zakończenie nasze Jagódki dowiedziały się, że oprócz tego, że są Polakami, są również Europejczykami oraz, że Polska należy do Unii Europejskiej.