W ostatnich dniach w naszym Przedszkolu dzieci odwiedził szczególny gość – pies Simba rasy cockapoo wraz ze swoim opiekunem panią Renatą Seroczyńską.
W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca psa – specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa oraz jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem.
W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał.

Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem  Simbą mogli uczestniczyć. Dzieci nauczyły się prawidłowego kontaktu ze zwierzęciem, nabrały pewności siebie i przełamały lęki. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.