W dniu 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, dlatego, też nasze przedszkole odwiedziła mama naszej „Jagódki” – Pani Katarzyna Zasuwik, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej.
Pani Kasia opowiedziała dzieciom na czym polega praca pielęgniarki, zaprezentowała przedszkolakom przedmioty potrzebne do codziennej pracy oraz wyjaśniła ich znaczenie. Pokazała strzykawki, igły, kroplówki, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop i wiele innych rzeczy.
Dodatkowo dzieci mogły w praktyczny sposób bandażować siebie nawzajem oraz przedszkolne misie, posłuchać bicia swoich serc, zmierzyć sobie ciśnienie oraz poćwiczyć wykonie zastrzyku na kuchennej gąbce.
W tym dniu nasza przedszkolna sala zamieniła się w prawdziwy „ostry dyżur”.
Pani Kasiu dziękujemy z całego serca za interesujące i niezwykle kreatywne zaprezentowanie swojej jakże trudnej i odpowiedzialnej pracy.