8 czerwca nasze przedszkole odwiedził pszczelarz Pan Mariusz Bąk. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza. Zaproszony gość przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Pan Mariusz pokazał dzieciom ul i wygląd jego wnętrza oraz plastry miodu. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały również świece wykonane z pszczelego wosku.
Nasz gość zwrócił też uwagę na niebezpieczeństwa płynące z kontaktu z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się. Przedszkolaki zainteresowane tematem zadawały szereg ciekawych pytań, na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacją miodów, które przedszkolaki smakowały z wielką przyjemnością .

Dziękujemy serdecznie Panu Mariuszowi Bąk za miłą wizytę oraz poświęcony czas. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci dzieci.