W dniu 02 grudnia 2016 roku odbyły się zajęcia otwarte w grupie dzieci 3- letnich „Jabłuszka”. Zajęcia otwarte to forma współpracy przedszkola z rodzicami, podczas której mają oni możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela i ich dzieci. Ale chyba najważniejsze jest stworzenie rodzicom możliwości śledzenia postępów własnego dziecka w zakresie osiągania sprawności: umysłowych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Taka forma daje bowiem możliwość obserwacji całej grupy dzieci w naturalnych warunkach przedszkola. Dzięki zajęciom otwartym rodzice mogą zaobserwować tempo rozwoju własnego dziecka i porównać jego umiejętności z tym , co prezentują rówieśnicy.
Tematem naszych zajęć były „Witaminki”, zaś najważniejszym celem zajęć było podkreślenie roli właściwego odżywiania się oraz przestrzegania zasad dobrej zabawy w grupie rówieśniczej. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych. Dużo radości sprawiła im zabawa czytelnicza opracowana na podstawie „Odimiennej metody nauki czytania wg dr Ireny Majchrzak”. Ze skupieniem wysłuchały inscenizacji wiersza M. Golec” W czym chowają się witaminki”. Zajęcia zostały podsumowane pracą plastyczną pt. „Marchewka”, wykonaną techniką stemplowania gąbką.
Wszystkim obecnym na zajęciach serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy.

zajecia-otwarte-zelkow