17 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni, w ramach projektu ogólnopolskiego „WITAMINKI”. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na pomarańczowo. Na zajęciach dzieci poznały dużą różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przedszkolaki przystąpiły do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej oraz przeliczania dyń. Były również rymowanki i zabawy taneczne z motywem przewodnim dyni. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną polegającą na stemplowaniu konturów dyni za pomocą klocka.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.