„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza i zarazem wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z edukacją. W piątek, 27 października dzieci z Publicznego Przedszkola w Żelkowie-Kolonii oficjalnie stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości: pani Małgorzaty Stańczuk dyrektor Zespołu Oświatowego w Żelkowie-Kolonii, pani Anety Strupiechowskiej wicedyrektor ZO oraz zgromadzonych rodziców. Dzieci z grupy Truskaweczki zaprezentowały przygotowane z dużą starannością wiersze oraz piosenki. Dla większości z nich był to pierwszy i tak bardzo ważny występ.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a pani dyrektor Małgorzata Stańczuk, przyjęła je do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książkę oraz drobne upominki.