13 marca 2019 r. w grupie „Jagódek” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców. Mimo wielu obowiązków mamusie oraz tatusiowie licznie przybyli do naszego Przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Głównym celem spotkania była realizowana w grupie 3-latków innowacja pedagogiczna „Bajeczki na dziecięce smuteczki…” a tematem przewodnim zdrowe odżywianie.

Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od wysłuchania wiersza, praktyczną segregację zdrowych i niezdrowych produktów, zabawy ze słowotwórstwem, kodowanie, aż po wykonanie z rodzicami literek nawiązując przy tym do Odimiennej Metody Nauki Czytania dr I. Majchrzak.

W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Dziękuję serdecznie wszystkim  rodzicom za  przybycie na zajęcia.